Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

W podróż z internetu

Osoby planujące podróż lub wycieczkę turystyczną jeszcze do niedawna opierały się na informacjach i rekomendacjach znajomych.

Dziś szukają informacji głównie w internecie

Tak wynika z najnowszego międzynarodowego sondażu firmy informatyczno-badawczej GMI. Przebadała ona około 18 tys. internautów w 18 krajach, w tym w Polsce. Okazuje się, że aż 47 proc. naszych internautów wakacje planuje, korzystając z informacji z internetu, i na tej podstawie podejmuje decyzję. Dopiero w dalszej kolejności idą rekomendacje znajomych lub wizyty w biurach podróży. Jeszcze bardziej inspirują się internetem m.in. turyści angielscy (65 proc.) lub z Korei Południowej (69 proc.).

Często internauci również przez sieć rezerwują usługi turystyczne. Wg raportu GMI 23 proc. polskich internautów przynajmniej połowę potrzebnych w podróży rezerwacji dokonuje właśnie przez internet (dla porównania, w Rosji jest to tylko 8 proc., za to w Danii - aż 54 proc.).

Jednocześnie okazuje się, że Polacy należą do osób najmniej zadowolonych z usług internetowych agencji podróży. Jako bardzo dobre lub satysfakcjonujące usługi te ocenia 60 proc. klientów w Polsce. Dla porównania, w Wielkiej Brytanii jest to aż 88 proc., w USA - 82 proc., w Niemczech - 77 proc.

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobiliśmy

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy" dla operatora telekomunikacyjnego firmy BAIT. ...

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider