Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Perfumy prosto z sieci

Kosmetyki będą jedną z lokomotyw handlu internetowego - prognozują analitycy.

Trzeba je jednak kupować ostrożnie, bo łatwo o podróbkę - ostrzega "Gazeta Wyborcza".

"Główną zaletą kupowania kosmetyków w internecie jest cena" - mówi 30-letnia scenarzystka filmowa z Warszawy Monika. "Perfumy, które w sklepie kosztują 150 zł, w sieci kupuję o 30-40 zł taniej. Można tam też po rozsądnej cenie znaleźć kosmetyki, które normalnie są trudno osiągalne albo bardzo drogie, np. specjalne szampony fryzjerskie" - dodaje.

Światowy boom na kupowanie kosmetyków przez internet dopiero się zaczyna - uważają analitycy amerykańskiej firmy badawczej Forrester Research. Według jej niedawnego raportu w tym roku wartość tego rynku na całym świecie wzrośnie o ponad 30 proc., do 800 mln dol., a w przyszłym o 40 proc., do 1,1 mld. dol. (przy 20-
proc. wzroście całego e-handlu). To jeszcze niewiele, jeśli porównać kosmetyki np. z oprogramowaniem i sprzętem komputerowym (sprzedaż online rzędu 16,8 mld dol.).

Zdaniem analityków kosmetyki są jednym z najszybciej rozwijających się segmentów e-commerce - głównie dzięki coraz liczniejszym sklepom internetowym zajmujących się ich sprzedażą. I nie chodzi tylko o klasyczne sklepy wirtualne - według raportu już ponad połowa tradycyjnych drogerii umożliwia klientom zakupy online.

W polskim internecie znajdziemy co najmniej 25 - 30 wirtualnych perfumerii. Jedną z najstarszych i najbardziej znanych jest Perfumeria.pl prowadzona przez kaliską spółkę Pedet. Przez blisko sześć lat działalności obsłużyła ok. 60 tys. klientów. Jak mówi jej współwłaściciel Janusz Skoneczny, pierwsze lata przynosiły spektakularny wzrost przychodów. W ciągu ostatnich dwóch lat obroty stanęły w miejscu.

Handel kosmetykami kwitnie na aukcjach internetowych. Np. na Allegro.pl kupujący mogą wybierać wśród ok. 40 tys. ofert. Na aukcjach jest dużo taniej niż w normalnych e-sklepach. Jednak wiele z oferowanych tu perfum to fałszywki.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" najlepiej w internecie sprzedają się drogie markowe wody w dużych flakonach.
autor artykułu: pap-GW-kk

http://wirtualnemedia.pl/docum(...)eci.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobiliśmy

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy" dla operatora telekomunikacyjnego firmy BAIT. ...

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider