Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Europa Zachodnia: 100 mld euro w e-handlu

Wartość handlu internetowego w Europie Zachodniej przekroczy w tym roku poziom 100 mld euro. Każdy ze 100 mln zachodnich Europejczyków wyda przeciętnie w sieci po tysiąc euro

Tak szacują analitycy znanej amerykańskiej firmy badawczej Forrester. Ich zdaniem w tym roku z detalicznego handlu w internecie skorzysta około 100 mln Europejczyków, wydając na zakupy w sieci przeciętnie po 1 tys. euro (autorzy raportu uwzględniają tylko kraje Europy Zachodniej, bez np. Polski).

- W ciągu ostatnich dwóch lat liczba osób kupujących w internecie wzrosła w Europie o 37 proc., a ich roczne wydatki w sieci o blisko 10 proc. - uważa Jaap Favier, dyrektor Forrestera. Najchętniej i najwięcej kupują online Brytyjczycy. Już w tym roku przeciętne roczne wydatki w internecie klientów w Wielkiej Brytanii przekroczą 1,7 tys. euro, a za pięć lat dojdą do 2,4 tys. euro. Na drugim miejscu w Europie pod tym względem są Niemcy - uważają analitycy Forrestera.

Wartość obrotów e-handlu będzie ich zdaniem szybko rosła dalej, w miarę jak zwiększy się liczba osób kupujących online i ich przeciętne wydatki na tę formę zakupów. Według autorów raportu klienci, którzy, zaczynając od kupowania książek, płyt i biletów lotniczych, zdobyli już pierwsze doświadczenia z handlem online, stopniowo będą rozszerzać asortyment towarów nabywanych w internecie.

Popularność będzie szybko zyskiwał e-handel m.in. alkoholem, sprzętem sportowym, ubraniami, elektroniką i wycieczkami turystycznymi (które już dziś stanowią pokaźną część europejskiego handlu online). Za pięć lat zachodnioeuropejski rynek handlu internetowego będzie wart ponad 261 mld euro - szacuje Forrester.

http://www.mediarun.pl/news/id/16284

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobiliśmy

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy" dla operatora telekomunikacyjnego firmy BAIT. ...

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider