Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Polacy więcej podróżują

3,1 mln Polaków wyjechało na wakacje w czerwcu br., czyli o jeden milion osób więcej niż w tym samym czasie ub.r.

Dotyczy to wyjazdów krajowych i zagranicznych - szacuje Instytut Turystyki.

Według badania opublikowanego w piątek na stronach internetowych Ministerstwa Gospodarki, w czerwcu br. Polacy uczestniczyli w 3,6 mln podróży krajowych - co stanowi wzrost podróży o 50 proc. w porównaniu z czerwcem ub.r. - i 800 tys. zagranicznych ( wzrost o 100 proc.).

Wśród zagranicznych wyjazdów przeważały podróże pięciodniowe i dłuższe - 550 tys., a obejmujące od dwóch do czterech dni - 250 tys.

Większość krajowych podróży stanowiły wyjazdy trwające od dwóch do czterech dni (61 proc.). Pięciodniowe i dłuższe podróże objęły 39 proc. wszystkich wyjazdów, turystyczne - 37 proc., a odwiedziny u krewnych lub znajomych - 45 proc.

Największy ruch w czerwcu zanotowano na granicy południowej, gdzie odprawiono ok. 1,6 mln osób. Granicę zachodnią i wschodnią przekroczyło odpowiednio ok. 1,4 mln i 640,7 tys. Polaków. W portach lotniczych odprawiono 445,6 tys. osób., a w portach morskich 55,9 tys. Straż Graniczna stwierdziła w czerwcu br. łącznie ponad 4 mln przekroczeń granicznych Polaków, czyli o 19,3 proc. więcej niż w 2005 r.

http://www.mediarun.pl/news/id/16936

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobiliśmy

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy" dla operatora telekomunikacyjnego firmy BAIT. ...

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider