Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Nadchodzi rewolucja w kartach pamięci?

Tajwański instytut badawczy (Industrial Technology Research Institute) ogłosił opracowanie nowego standardu kart pamięci, które będą mogły być używane w aparatach fotograficznych, kamerach i innych urządzeniach. Pierwsze przecieki ze specyfikacji nowego formatu pozwalają przypuszczać, że będzie to bardzo ciekawy produkt.

Karty miCard - bo tak brzmi nazwa nowego formatu - będą oferowały transfer danych na poziomie 480Mbit/sek (a z czasem i większy). Pierwsze miCards będą miały pojemność 8GB, ale format umożliwia docelową pojemność na poziomie... 2048GB! Kolejną rewelacją jest fakt, że nowe karty będą kompatybilne nie tylko z formatem MMC, ale także z USB. Oznacza to, że ich użytkownicy nie będą potrzebowali osobnych czytników kart.

Jak dotąd, do produkcji nowych kart zgłosiło się 12 firm, m.in.: A-Data Technology Inc., Asustek Computer Inc., BenQ Corp., Carry Computer Eng. Co., C-One Technology Corp., DBTel Inc., Power Digital Card Co. and RiChip Inc.

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider