Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Internet nie zniszczy prasy

Wydawcy nie postrzegają internetu w kategoriach zagrożenia dla prasy tradycyjnej i coraz częściej zwracają uwagę na jego potencjał - wynika z raportu firmy Deloitte.

Badanie przeprowadzone zostało we współpracy z Association of Online Publishers (AOP). Trzydzieści brytyjskich przedsiębiorstw wydawniczych wypowiedziało się na temat przyszłości cyfrowych treści. 70 proc. nie uważa ich za zagrożenie czy konkurencję dla prasy tradycyjnej. Raport wskazuje również, iż do 2012 r. działalność w internecie stanowić będzie średnio 40 proc. dochodów czasopism.

Prognozy te bronią i niejako rehabilitują niedawną decyzję The Guardian, która jako pierwsza gazeta w Wielkiej Brytanii rozpoczęła umieszczanie swoich treści na stronie internetowej, publikując wiadomości ze świata biznesu i z działu spraw zagranicznych. Podobne kroki przygotowuje również The Financial Times.

Za najważniejsze, najbardziej wpływowe tytuły, kształtujące przemysł wydawnictw cyfrowych, uznane zostały BBC (23 proc. wskazań), The Guardian (12 proc.) oraz Amazon (10 proc.).

http://www.mediarun.pl/news/id/16305

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobiliśmy

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy" dla operatora telekomunikacyjnego firmy BAIT. ...

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider