Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Monachium przechodzi na Linuksa

Stolica Bawarii planuje dokończyć przejścia na wolne oprogramowanie na ponad 80% komputerów biurowych do 2008 roku. Pierwsi użytkownicy, którzy w ramach migracji przeszli na wolne oprogramowanie są zadowoleni rezultatami.

Burmistrz Monachium - Christine Sobel - stwierdziła, że jak do tej pory są zadowoleni wynikami dokonywanej migracji. "Nie jestem komputerowym geekiem ale muszę przyznać, że przejście na nowe oprogramowanie było łatwe" - dodała.

Do końca roku około 200 stacji roboczych będzie działać pod kontrolą specjalnego klienta LiMux. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w ciągu następnych dwóch lat, oprogramowanie około 14 tysięcy komputerów PC zostanie wymienione.

"Chociaż część standardowych programów jest bardzo podobna, to niektórzy ludzie mają problem z przejściem w pierwszych dniach z powodu ich dotychczasowych zwyczajów korzystania z komputera" - Jens Barth, dyrektór projektu klienckiego w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika. "Ale to sie zmienia szybko, gdy ludzie zauważają, że ich komputery wykonują swoje zadania równie dobrze - a w niektórych przypadkach nawet lepiej - i ciągle są przyjazne dla użytkownika.".

Klient działa w oparciu o dystrybucję Debian GNU/Linux 3.1, wykorzystuje środowisko graficzne KDE 3.5 i OpenOffice 2.

http://www.heise.de/english/ne(...)ws/80071

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobiliśmy

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy" dla operatora telekomunikacyjnego firmy BAIT. ...

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider